Для Вас, батьки

Все хороше у дитини від батьків, все погане - від батька з матір'ю.    (М. Генін)

Математика (скарбничка)

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ  (див. тут)



Абетка для батьків

                       

А - азбуку виховання повинні знати всі батьки.
Б - будьте при дітях витриманими у своїх вчинках.
В - вас запитують - уважно слухайте, дайте відповідь.
Г - говоріть з дитиною у зрозумілій для неї формі.
Д - дайте можливість дитині виявити самостійність.
Є - єдність між педагогами і членами сім`ї - запорука успішного виховання.
Ж - життя дитини повинно бути заповненим посильною працею.
З - знайте: основи виховання закладаються з раннього дитинства.
І - ігри - запорука здорового фізичного розвитку дитини.
К - корисно знати: любов до дитини має бути поміркованою.
Л - любов до рідного краю виховуйте з дитинства.
М - мама і мир - найдорожче для дітей.
Н - не говоріть дітям неправду.
О - одяг має бути охайним.
П - прагніть завжди чинити з дітьми справедливо.
Р - розмовляйте з дітьми часто, співайте разом.
С - стежте за своєю поведінкою, бо діти наслідують вас.
Т - трудитися навчайте з раннього віку.
У - успіх у вихованні залежить від здорової атмосфери в сім`ї.
Ф - фізкультура повинна стати для дитини улюбленим уроком.
Х - хай завжди дитина відчуває інтерес до себе.
Ц - цілеспрямованість у вихованні допоможе досягти значних успіхів.
Ч - частіше бувайте з дитиною на природі.
Ш - шум - ворог здоров`я дитини.
Щ - щастя і радість дітей - у ваших руках.
Я - якщо хочете, щоб ваша дитина була ввічливою, справедливою, чесною, ставилася до всіх з любов`ю, дотримуйтесь цих порад самі.

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ
1.            Не все, за що ти візьмешся, у тебе відразу вийде.
Це пов’язане з незнанням людиною об’єктивних законів, які керують суспільством і світом. Або з невмінням на практичному рівні справлятися із завданнями, які ставить життя. І тому треба сприймати всі невдачі не як катастрофи, а як уроки, які треба засвоїти, завдання, які треба вирішити, щоб більш гармонійно вписатися в цей світ. І щоб досягти бажаного. Треба просто завзято вчитися.

2.            Усі люди помиляються, ніхто не прийшов у цей світ ідеально пристосованим.
Усе знати, вміти, у всьому домагатися успіху, бути у всіх відношеннях компетентним, адекватним і розумним ще жодній людині на планеті Земля не вдалося. Якщо людина прагнутиме досягти цього, вона назавжди залишиться незадоволеною. У помилках немає нічого страшного. Потрібно просто зробити висновки!

3.            Ти гарний, ти маєш право любити себе.
Для більшості з нас ця теза не потребує доказів. Але дитині таку думку треба завзято насаджувати, щоб вона ввійшла в неї на дуже глибокому рівні (підсвідомості). Тоді дитина, ставши дорослою, буде любити себе незалежно від думки інших.

4.            Ти маєш право бути собою, робити бажане й зовсім не зобов’язаний піклуватися про те, щоб ці дії були привабливі для інших.
Неможливо подобатися всім. «На чужий роток не накинеш платок» - що б людина не робила, її однаково будуть засуджувати. Зрозуміло, як розумна істота, будь-яка людина розуміє, що залежить від інших ї її дії не повинні заважати іншим. Якщо ця вимога виконується, то кожна людина має право діяти так, як їй заманеться.

5.            Немає абсолютних моральних догм.
Якщо людина вважає, що є непорушні принципи, від яких не можна ніколи й нізащо відмовлятися, це правильний шлях до того, щоб «зламатися під вітрами дійсності».
Мораль є ідеологією, за допомогою якої регулюються взаємини між людьми. Змінилися люди, змінилися відносини – змінюється мораль. Тому немає вчинків, порочних за своєю суттю. Є поведінка людей – адекватна або ж неадекватна тій реальності, в якій вони живуть та в якій збираються жити. Якщо ж людина вважає, що є вчинки порочні й погані за своєю природою, і людей, що їх зробили, треба суворо карати, вона власноруч поставить між собою й іншими людьми непереборну стіну, за якою й помре в повній ізоляції.

6.            Ти маєш право боятися, страхи потрібні для збереження життя.
Ми не все знаємо й не все вміємо, ті чи інші обставини навколишнього світу можуть нас лякати або ж викликати побоювання. Це нормально.
Якщо людина, стикаючись із подібною ситуацією, збирає інформацію й зі знанням справи береться за її вирішення так, щоб максимально убезпечити себе від неприємностей, то

ймовірність того, що вона впорається, різко зростає. Якщо ж вона вважає, що єдина її можлива реакція в цьому випадку – бути напоготові, то їй не вистачить жодних запасів адреналіну. Страх уб’є її швидше й ефективніше, ніж те, чого вона боїться.

7.            Якщо з тобою трапляються неприємності, то переважно вони є найближчим або ж більш віддаленими наслідками твоїх учинків.
Усі лиха, які трапляються з людиною, - результат її неадекватних дій. Якщо вона буде ставитися до них так, то, подолавши їх, буде рости й розвиватися. Але якщо буде вважати, що біди нав’язані ззовні – обставинами або ж людьми, - назавжди залишиться залежною від них.

8.            Умій нести відповідальність.
Відповідальність – якість, вкрай необхідна, якщо людина хоче жити в суспільстві й щось із себе представляє в ньому. Якщо вона буде уникати відповідальності, стане ніколи й нікому не потрібною.

9.            Наданий тобі набір здібностей цілком достатній для досягнення успіху в житті.
І не треба прагнути до знаходження надмірних здібностей й можливостей. Треба повною мірою розвити свій потенціал, щоб реалізуватися унікальною особистістю.

10.        Змінити поведінку інших людей практично неможливо.
Якщо людина вважає, що її благополуччя залежить від інших і їх треба самому змінити, щоб протидіяти їхньому поганому впливу, вона досягає саме того, чого боялася. Така людина не дізнається, що таке спокій, тому що люди будуть їй відповідати тим же.

11.        Щастя неможливе, якщо ти пасивно пливеш за течією й нічого не робиш.




Немає коментарів:

Дописати коментар